„Historia powszechna. Wiek XIX”: spotkanie z prof. Andrzejem Chwalbą

opublikowano: 2009-04-23 02:42
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Instytut Historii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza na spotkanie z prof. Andrzejem Chwalbą, twórcą nowego podręcznika do historii powszechnej XIX wieku. Z autorem tej nowatorskiej publikacji mieliśmy przyjemność dwa miesiące temu przeprowadzić wywiad. Osoby chcące dowiedzieć się więcej o książce będą mieć okazję to zrobić 29 kwietnia (środa).
REKLAMA

Spotkanie poprowadzi prof. Zdzisław Noga, wicedyrektor Instytutu, a udział w nim wezmą, obok prof. Andrzeja Chwalby, także prof. Henryk Żaliński oraz dziekan prof. Kazimierz Karolczak. Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja.

Prof. dr hab. Andrzej Chwalba to znany polski historyk, specjalista w dziedzinie historii XIX i XX wieku. Jest wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Historycznego i autorem, współautorem lub redaktorem łącznie 25 książek. Obecnie kieruje Zakładem Historii Społeczno-Religijnej Europy XIX i XX w. w Instytucie Historii UJ. Do jego najbardziej znanych prac należą: „III Rzeczpospolita – raport specjalny” (przygotowywane przekłady na język niemiecki i czeski), „Imperium korupcji w Rosji i w Królestwie Polskim w latach 1861-1917”, „Polacy w służbie Moskali”, dwa ostatnie tomy serii „Dzieje Krakowa” (1939-1945; 1945-1989) oraz podręcznik akademicki do historii Polski XIX wieku. Laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. nagrody KLIO i Nagrody Historycznej tygodnika „Polityka”.

Spotkanie odbędzie się w środę 29 kwietnia o godz. 12:00 w auli im. Danka w gmachu uczelni przy ul. Podchorążych.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone