Michał Walczak, Maciej Łubieński – „Pożar w burdelu. Gorączka powstańczej nocy” (informacja)

opublikowano: 2014-07-31 16:43
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Pożar w burdelu” to artyści związani początkowo z Chłodną 25, następnie z Barem Studio, Teatrem Warszawy i Nowym Teatrem. Pod kierownictwem Michała Walczaka i Macieja Łubieńskiego stworzyli szaloną BurdelTrupę, pokazującą co miesiąc życie miasta w krzywym zwierciadle. Twórcy odebrali tegoroczną nagrodę „Wdechę” za Wydarzenie Roku 2013. Książka to scenariusz teatralny. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Powstańcza gorączka. Międzywojenna komedia omyłek.
REKLAMA
Maciej,Michał Łubieński,Walczak
oryginalny: Pożar w burdelu. Gorączka powstańczej nocy
cena:
34,99 zł
Tytuł oryginalny:
Pożar w burdelu. Gorączka powstańczej nocy
Wydawca:
W.A.B.
Okładka:
miękka
Liczba stron:
96
Format:
130mm x 130mm
ISBN:
978-83-280-0985-1

Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie. Gruppenführer Hans Wolfenstein jest bliski wygranej. I wtedy szalony profesor Max postanawia wysłać Wiesława przez tunel czasoprzestrzenny do Warszawy przyszłości, aby sprowadził posiłki.

Wiesław przenosi się do Warszawy 2013. Ląduje w Wilanowie, w apartamencie Pauli. Mają romans i Paula zachodzi w ciążę. Wiesław idzie w miasto, by werbować hipsterów. Kobiety za nim szaleją. HGW proponuje mi objęcie biura kultury. Tymczasem Gruppenführer Wolfenstein przez tunel czasoprzestrzenny przedostaje się do Warszawy 2013.

WAKACJE W MIEŚCIE. SZALONE EMOCJE, TRUPY I ROMANSE!

POWSTAŃCZA GORĄCZKA I TRZY BISY NA KONIEC!

QUI PRO QUO, JAK W MIĘDZYWOJENNEJ KOMEDII!

Książkę zaprojektował Jacek Szewczyk.

Są wulgarni. Nieprzyzwoici. Opowiadają niesmaczne dowcipy. Obrażają publiczność. I na dodatek nie umieją tekstu. Kto? Artyści ze spektaklu Pożar w Burdelu. A mimo to dawno się tak nie uśmiałem, jak na trwającym niespełna godzinę programie […] w Klubie Komediowym na Chłodnej 25. […] W odróżnieniu od kabaretu biesiadnego nie ma tu dowcipów o telewizji i teściowej, jest za to inteligentny humor z życia miasta: od zatopionej stacji metra, przez ciszę na osiedlach grodzonych po kryzys w warszawskich teatrach. Artyści kpią ze swojej sytuacji bezetatowych (przeważnie) aktorów, którzy dla etatu są gotowi na wszystko. Są rozkojarzeni i nieśmiali, przezwyciężają tremę i niepewność, ale to jest w nich właśnie piękne. […] z niecierpliwością czekam na kolejne Pożary w Burdelu. Artyści obiecują je wzniecać co miesiąc. Nie przegapcie!

Roman Pawłowski, gazeta.pl

Warszawa zakochała się w teatralno-kabaretowej trupie Pożaru w Burdelu. Zachwalają ich zgodnie Marcin Meller i Ilona Klejnowska, na ich występach bywają najważniejsi krytycy teatralni i profesorowie Akademii Teatralnej, a bilety na kolejne odcinki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. – Nawiązują do najlepszych tradycji kabaretu literackiego. To współczesny Zielony Balonik – ocenia krytyk teatralny Wiesław Kowalski.

Michał Fal, natemat.pl

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie GWFoksal!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone