Nowości Rebisu: „Rycerze wojennego nieba” i „Janczarzy Berlinga. 1. Armia Wojska Polskiego 1943-1945” (informacja)

opublikowano: 2014-09-09 12:40
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Niebywała autentyczna historia dwóch pilotów i walk w przestworzach podczas drugiej wojny światowej – „Rycerze wojennego nieba” Adama Makosa i Larry'ego Alexandra oraz książka poświęcona armii Berlinga: „Janczarzy Berlinga. 1. Armia Wojska Polskiego 1943-1945” Tadeusza A. Kisielewskiego – to najnowsze propozycje Domu Wydawniczego Rebis!
REKLAMA
Adama Makos i Larry Alexander
„Rycerze wojennego nieba”
cena:
Tłumaczenie:
Konrad Majchrzak, Marta Jabłońska-Majchrzak
Okładka:
całopapierowa z obwolutą
Liczba stron:
384
Seria:
Historia
Data i miejsce wydania:
1 (2014)
Format:
150x225
ISBN:
978-83-7818-546-8

BESTSELLER "NEW YORK TIMESA"

Grudzień 1943 roku. Poważnie uszkodzony amerykański bombowiec z trudem utrzymuje się w powietrzu po misji nad terytorium Niemiec. Za sterami siedzi dwudziestojednoletni podporucznik Charlie Brown, na pokładzie są zabici i ranni członkowie załogi. Nagle z tyłu wyłania się charakterystyczna sylwetka messerschmitta, pilot to Franz Stiegler, as myśliwski. To, co wydarzyło się potem, było wręcz niewyobrażalne i zostało określone później jako "najbardziej zdumiewające spotkanie wrogów podczas drugiej wojny światowej". O tym, co się stało, gdy Charlie i Franz wysoko nad ziemią spojrzeli sobie w oczy, żadnemu z nich długo nie wolno było mówić...

Oto prawdziwa historia dwóch pilotów. Poznajemy równolegle ich życie: wybuch wojny i realia służby w lotnictwie. Nim los zetknął ich tamtego grudniowego dnia, Franz przeszedł całą długą drogę niemieckiego pilota myśliwskiego: latał nad północną Afryką, wspierając Afrika Korps Rommla, stacjonował na Sycylii, osłaniając przeprawę przez Morze Śródziemne, wreszcie miał bronić swego kraju przed nalotami aliantów. Książka przedstawia zarówno barwny, żywy portret dwóch młodych żołnierzy walczących po przeciwnych stronach, jak i świetnie opisuje dramatyczne podniebne pojedynki i przebieg działań wojennych.

Żywe mimo upływu lat wspomnienia Charliego Browna i Franza Stieglera czynią tę książkę tak wyjątkową, a jej lekturę - zapadającym w pamięć, poruszającym przeżyciem.

Książka przykuwa uwagę niczym film. Chwilami przypomina "Top Gun", kiedy indziej "Walkirię" i na tym nie koniec!

Marcus Brotherton, autor bestsellera "New York Timesa", "We Who Are Alive and Remaine"

Z najstraszniejszej wojny w historii wyłania się ta opowieść o braterstwie wrogów. Prosto opowiedziana, wyśmienita i warta poznania.

Joe Galloway, autor bestsellerowego "We Were Soldiers Once... and Young"

Adam Makos jest dziennikarzem, historykiem i wydawcą czasopisma militarnego "Valor". Przeprowadził mnóstwo wywiadów z weteranami. W 2008 roku towarzyszył 101. dywizji powietrznodesantowej w Iraku i siłom specjalnym podczas tropienia terrorystów z Al-Kaidy. Te i inne misje autor opisuje na stronie www.valorstudios.com. "Rycerze wojennego nieba" to jego rewelacyjny debiut książkowy, jest też współautorem (z Marcusem Brothertonem) "Voices of the Pacific: Untold Stories from the Marine Heroes of World War II".

Larry Alexander jest dziennikarzem i autorem biografii z listy bestsellerów "New York Timesa": "Biggest Brother. The Life of Major Dick Winters, the Man Who Led the Band of Brothers".

Tadeusza A. Kisielewski
„Janczarzy Berlinga. 1. Armia Wojska Polskiego 1943-1945”
cena:
49,90 zł
Okładka:
całopapierowa z obwolutą
Liczba stron:
328
Seria:
Historia
Data i miejsce wydania:
1 (2014)
Format:
150x225
ISBN:
978-83-7818-549-9

Tadeusz Kisielewski szczegółowo kreśli tło powstania armii Berlinga, ukazuje panujące w niej stosunki, prowadzi czytelnika przez krwawe pola jej bitew

W okresie PRL była propagandowym symbolem "przyjaźni i braterstwa broni ze Związkiem Radzieckim". W III Rzeczypospolitej stała się tym, za co większość Polaków uważała ją od początku: jednostką sowieckich janczarów, którzy osadzili w Polsce namiestników Stalina.

Armia Berlinga była zbieraniną jakich mało: tworzyli ją komunistyczni renegaci, którzy opanowali jej aparat polityczny, sowieccy oficerowie, którzy mieli dopilnować, żeby nie wymknęła się ona z ręki Stalina, ale i przedwojenni polscy wojskowi, którym marzyła się kariera legionistów Piłsudskiego. Najliczniejszą grupę stanowiły jednak żołnierskie masy -zarówno ci, którzy "nie zdążyli do Andersa" i chcieli uciec z "nieludzkiej ziemi", jak i wcieleni z poboru na ziemiach Rzeczypospolitej, w tym nawet oficerowie AK.

Tadeusz Kisielewski szczegółowo kreśli tło powstania armii Berlinga, ukazuje panujące w niej stosunki, prowadzi czytelnika przez krwawe pola jej bitew. Opowiada, co jej żołnierze robili w Katyniu i jak znaleźli się w pobliżu Monte Cassino, a także opisuje ostatnią szarżę polskiej kawalerii.

Autor wykorzystał bogaty materiał źródłowy, często unikatowy, jak również wspomnienia byłych kościuszkowców, opublikowane tak dawno, że już niemal zapomniane. Dodatkowym walorem książki są liczne zdjęcia i dokumenty, niejednokrotnie publikowane po raz pierwszy.

Dr Tadeusz A. Kisielewski jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się globalną geopolityką i geostrategią. Autor licznych prac z tego zakresu, m.in. "Nowy konflikt globalny" (1993), "Schyłek Rosji" (REBIS 2007), "Wojna imperium. Większy Bliski Wschód w amerykańskiej wojnie z terroryzmem" (2008), "Nafta znowu zmieni świat" (REBIS 2013).

Dom Wydawniczy REBIS wydał też jego głośne bestsellery: "Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego", "Zabójcy. Widma wychodzą z cienia", "Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie", "Po zamachu. Uprowadzenie córki generała Sikorskiego i śmierć adiutanta", w których m.in. dowiódł, że gen. Sikorski nie zginął w wypadku.

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawcy

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone