Serhii Plokhy – „Wrota Europy. Zrozumieć Ukrainę”

opublikowano: 2022-12-16 06:01
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Serhii Plokhy w książce „Wrota Europy. Zrozumieć Ukrainę” przedstawia historię Ukrainy. Autor odpowiada na pytania o tożsamość i przyszłość tego narodu. Dlaczego w XXI wieku Ukraina nadal musi udowadniać swoją niepodległość? Co zmienił rok 2014 w tożsamości ukraińskiej, a co w rosyjskiej?
REKLAMA
Serhii Plokhy
„Wrota Europy. Zrozumieć Ukrainę”
cena:
74,99 zł
Wydawca:
Znak Horyzont
Tłumaczenie:
Wojciech Gadowski
Rok wydania:
2022 r.
Okładka:
twarda
Liczba stron:
512
Format:
158x225 [mm]
ISBN:
978-83-240-3456-7
EAN:
9788324034567

KOMPLETNA HISTORIA UKRAINY – KRAJU, KTÓRY NIGDY NIE PRZESTAŁ WALCZYĆ O SWOJĄ WOLNOŚĆ

Jeden z naszych najbliższych sąsiadów. Kraj, z którego narodem łączy nas wielowiekowa historia. Burzliwa. Złożona. Pełna niejednoznaczności. Czas spojrzeć na Ukrainę jej własnymi oczami i oddać jej głos w wielogłosowej opowieści, jaką jest historia Europy.

Serhii Plokhy z wielką pieczołowitością przedstawia historię Ukrainy i pomaga nam zrozumieć współczesne wydarzenia. Bo to w przeszłości tkwi klucz do zrozumienia teraźniejszości. Ukraina od wieków walczy z siłami odmawiającymi jej niezależności. Traktowana jako brama łącząca Wschód i Zachód zmuszona była wielokrotnie bronić swojej suwerenności i wolności. To nie zmieniło się do dziś.  

Dlaczego w XXI wieku Ukraina nadal musi udowadniać swoją niepodległość? Co zmienił rok 2014 w tożsamości ukraińskiej, a co w rosyjskiej? Czy Ukraina odnajdzie dla siebie nowe miejsce w Europie?

Książkę „Wrota Europy. Zrozumieć Ukrainę” zamówicie pod tym linkiem!

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Znak ma w swojej ofercie

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone