O Wielkich Rodach na ziemiach polsko-litewskich - wrześniowa konferencja w Tarnobrzegu

opublikowano: 2016-04-10 16:26
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W dniach 8-10 września 2016 roku w siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega – Zamku hr. Tarnowskich w Dzikowie – Tarnobrzegu (ul. Sandomierska 27) odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Wielkie Rody na ziemiach polsko-litewskich XVI-XX w. Rozkwit – działalność – upadek – tradycja i pamięć”. Wydarzenie pod patronatem Histmag.org.
REKLAMA

Celem konferencji jest ukazanie historii rodów arystokratycznych Polski i Litwy w okresie zmieniających się uwarunkowań społeczno-politycznych, między XVI a XX wiekiem. Chcemy popatrzeć na dzieje tej grupy społecznej poprzez pryzmat jej dokonań w wielu wymiarach, również gospodarczych i kulturalnych. Zachodzi również potrzeba pokazania dziedzictwa jakie pozostało po arystokracji w odniesieniu do pamięci historycznej. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji oraz zaprezentowania własnych wyników badań poświęconych wielkim rodom - zachęcają organizatorzy.

Organizatorami konferencji są Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega, Zakład Historii XIX Wieku Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Tarnobrzeskie Towarzystwo Historyczne o/ Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Związek Rodu Tarnowskich.

Wszelkie informacje można znaleźć "na stronie wydarzenia":www.konferencja.mhmt.pl. Szczegółowy program konferencji zostanie umieszczony na stronie po zamknięciu listy referentów i dyskutantów.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone